Montaż klimatyzacji Wrocław

Z roku na rok, lato coraz bardziej daje się nam we znaki. Horrendalne często temperatury, powodują, że wiatraki i wszelkie urządzenia, mogące schłodzić powietrze w pomieszczeniach…

montaż klimatyzacji Wrocław
Z roku na rok, lato coraz bardziej daje się nam we znaki. Horrendalne często temperatury, powodują, że wiatraki i wszelkie urządzenia, mogące schłodzić powietrze w pomieszczeniach są używane praktycznie cały czas. Po takim maratonie gorąca, wielu postanawia, że w ich domu lub biurze pojawi się w końcu klimatyzacja. Co należy wiedzieć o tych systemach urządzeń? Jakie ma funkcje? Czy zgody, w przypadku mieszkania w bloku są wymagane? Na co należy uważać, przy zakupie konkretnych modeli?

Jakie funkcje ma klimatyzacja?

Choć mogłoby się wydawać, że klimatyzacja ma na celu jedynie ochładzanie gorącego powietrza w pomieszczeniu, to nie jest jej jedyna funkcja. System instalacji klimatyzacji, poza kontrolą temperatury powietrza, dba również o odpowiednie jego nawilżenie, a także, w przypadku wsparcia w postaci filtrów, może wręcz pomagać niektórym osobom. O ile jeszcze kilka lat temu, posiadanie w domu klimatyzacji, mogło być oznaką dobrobytu, o tyle jest to coraz częściej spotykany zespół urządzeń w wielu domach. Jeśli nasz dom, charakteryzuje się dużym nasłonecznieniem i, co za tym idzie, dużą temperaturą wewnątrz, co bardzo mocno odczuwają ludzie, mieszkający na najwyższych piętrach budynków, warto zainwestować w posiadanie takiego sprzętu.

Alergia, a klimatyzacja

Klimatyzator może się okazać prawdziwym przyjacielem alergików czy osób, które mają problemy związane z oddychaniem i płucami. Takie osoby bardzo często wymagają bardzo dobrej jakości powietrza w swoim otoczeniu, co klimatyzator w połączeniu z konkretnymi filtrami, jest w stanie zagwarantować. Co robią takie filtry? Wraz z cyrkulacją powietrza, wyłapuje on cząsteczki kurzu, roztocza, grzyby czy pleśń, które są bardzo popularnymi rzeczami, wywołującymi alergię.

Warto również wspomnieć o nieco droższym, lecz jeszcze lepszym wyjściu dla alergików, a także dla dzieci i osób, mające problemy z płucami – procesie jonizacji powietrza, która gwarantuje najwyższą jakość i najczystsze możliwe powietrze w klimatyzowanych pomieszczeniach.

Zamontowana klimatyzacja

Klimatyzacja, a blok mieszkalny

Kiedy mieszkamy w domu jednorodzinnym, nie musimy się przejmować sąsiadami – chyba, że nasza klimatyzacja ma problemy z wytwarzaniem zbyt dużej ilości hałasu. W przypadku bloków mieszkalnych tak wesoło już nie jest. Prawdą jest, że Polskie prawo nie ma szczególnych zapisów, traktujących o montażu klimatyzacji na budynku bloku wielorodzinnego, lecz jeśli chcemy zamontować klimatyzację właśnie w takim budynku, musimy zgłosić to zarządcy, który może wydać zgodę lub odmówić pozwolenia na montaż tego typu urządzeń.

O pisemną zgodę od zarządcy budynku lub całej spółdzielni, warto postarać się jeszcze przed dokładnym zaplanowaniem całego systemu klimatyzacji. Jest to szczególne ważne, w przypadku, gdy elementy klimatyzacji będą docelowo montowane na elewacji budynku czy jego dachu. W celu uzyskania takiej zgody, należy złożyć odpowiednie podanie do organów administracyjnych bloku, w którym mieszkamy. Należy zawrzeć tam informacje o montażu, wraz z rysunkiem technicznym całej instalacji i miejsca jej przeznaczenia. Zdarza się, że administracja wymaga w takich przypadkach zgody zarówno architekta, jak i sąsiadów. Jeśli zarządca nie wyda zgody, warto rozejrzeć się za klimatyzatorami mobilnymi.

Na co należy uważać?

Przy wyborze klimatyzatora, należy zwrócić uwagę na kilka zasadniczych kwestii. Wśród najważniejszych wyróżnia się:

  • Weryfikacja własnych potrzeb – jeśli mamy dość małe lokum, niepotrzebny nam będzie cały system klimatyzacji stacjonarnej – wystarczy zaopatrzyć się w przenośne urządzenie tego typu.
  • Kwestia ochrony środowiska – w tej kwestii wiele zależy od tego, z jakiego czynnika chłodniczego korzysta klimatyzator, a także z jego klasy energooszczędności. Najlepiej korzystać z tych, opatrzonych oceną A.
  • Poziom hałasu – zdarza się, że klimatyzatory wydają zbyt dużo hałasu, co może być uciążliwe zarówno dla użytkowników, jak i sąsiadujących z nimi sąsiadami.
  • Dodatkowe funkcje – takie jak zdalna kontrola, filtrowanie powietrza czy tryb pracy cichej

Klimatyzacja i chłodnictwo

Maciej Hutnik
729 62 41 61

Automatyka i wentylacja

Szymon Witkowski
608 59 16 56

Biuro we Wrocławiu

Formularz kontaktowy